16. ročník Okresnej hasičskej ligy v Liptovskom Mikuláši

16. ročník Okresnej hasičskej ligy v Liptovskom Mikuláši pozná svojich víťazov. Počas sezóny sa v mužskej kategórii najviac darilo dobrovoľným hasičom z Liptovskej Kokavy, medzi ženami vyhrali hasičky z obce Trstené. Záverečné preteky, ktoré spočívali v nočnom požiarnom útoku, sa v historickom centre Liptovského Mikuláša uskutočnili v sobotu, 14. októbra 2017. Zároveň išlo O pohár Dobrovoľného hasičského zboru Mesta Liptovský Mikuláš. Atraktívne nočné preteky, na ktorých sa predstavilo 15 tímov, otvoril štátny tajomník Ministerstva vnútra Slovenskej republiky Rudolf Urbanovič a Eva Krajčiová, riaditeľka Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Liptovskom Mikuláši. Rudolf Urbanovič pretekárom zaželal veľa šťastia a informoval ich aj o aktivitách ministerstva vnútra v súvislosti so skvalitnením zázemia pre dobrovoľných hasičov. „Vyhodnocujeme projekty na modernizáciu hasičských staníc v obciach a dobrovoľné hasičské zbory budeme ďalej vybavovať modernou technikou,“ uviedol.

Konečné poradie 16. ročníka Okresnej hasičskej ligy:

Muži:
1. Liptovská Kokava
2. Partizánska Ľupča
3. Liptovský Ondrej

Ženy:
1. Trstené
2. Hybe
3. Uhorská Ves

Výsledky nočných pretekov – O pohár Dobrovoľného hasičského zboru Mesta Liptovský Mikuláš:

Muži:
1. Hybe