21. ročník súťaže „O putovný pohár primátora mesta Liptovský Mikuláš“

21. ročník súťaže "O putovný pohár primátora mesta Liptovský Mikuláš"

Futbalové ihrisko v Liptovskej Ondrašovej bolo dejiskom už 21. ročníka súťaže dobrovoľných hasičských zborov obcí „O putovný pohár primátora mesta Liptovský Mikuláš“.
Súťaž otvoril primátor Liptovského Mikuláša Ján Blcháč so štátnym tajomníkom ministerstva vnútra SR Rudolfom Urbanovičom. „Hoci nám počasie pri otvorení pretekov veľmi neprialo, verím, že si všetci z chuti zašportovali. Zvlášť ma teší, že som medzi nami videl aj mladých adeptov hasičského športu. Verím, že ich tento mimoriadne užitočný a zaujímavý koníček zaujme aj do ďalších rokov,“ zaželal im Rudolf Urbanovič.
Práve súťaž pre deti bola veľmi zaujímavým spestrením tradičného zápolenia. Vďaka grantu z nadácie sa dobrovoľným hasičom podarilo zakúpiť prekážky. „Deti po behu museli prekonať bariéru, zobrať dve hadice a poradiť si s lávkou, ktorá je umiestnená v asi metrovej výške. Hadice potom pripojili do rozdeľovača a dobehli do cieľa. Celá trať mala dĺžku 60 metrov,“ ozrejmil Marek Poliak, veliteľ Dobrovoľného hasičského zboru mesta Liptovský Mikuláš.
V mužskej kategórii v klasickom požiarnom útoku vyhrala Partizánska Ľupča. Druhí boli hasiči z Oravskej Poruby, tretí z obce Konská. Ženská kategória patrila pretekárkam z Liptovskej Ondrašovej, u detí trať najlepšie zvládli zástupcovia Bobrovca.

Foto: MV SR