Home / AKTUALITY / BETLEHEMSKÉ SVETLO 2017

BETLEHEMSKÉ SVETLO 2017

Betlehemské svetlo sa odpaľuje z plamienka horiaceho v Bazilike Narodenia pána v Betleheme, odkiaľ osobným odovzdávaním zo sviečky na sviečku putuje medzi miliónmi ľudí. Napĺňa tak svoje poslanie byť symbolom jednoty nádeje, lásky a radostnej predzvesti Vianoc. Chceme spolu s ním odovzdať porozumenie do sŕdc v našom okolí. Prijmime ho a šírme jeho plamienok ďalej, aby sme pomohli rozžiariť a spojiť celé Slovensko.

Po stopách skautov na Slovensku sa vydali aj dobrovoľní hasiči z okresov Revúca a Rožňava.
V sobotu 23. 12. 2017 sa stretli na železničnej stanici v Plešivci dobrovoľní hasiči z Jelšavy, Muráňa a Čiernej Lehoty, ale aj miestny duchovný a niekoľko obyvateľov, aby sme si odpálili od skautov v rýchliku SITNO Betlehemské svetlo.

Cesty Betlehemského svetla zo stanice v Plešivci sa rozdelili a všetci sa rozhodli šíriť plamienok svetla vo svojom okolí.
Dobrovoľní hasiči z Muráňa v sobotu 23. 12. 2017 odovzdali plamienok v rímsko – katolíckych kostoloch v Muránskej Lehote a v Muránskej Dlhej Lúke. Aj obyvatelia obce Muráň si mohli prísť odpáliť Betlehemské svetlo pred Obecný úrad v Muráni. Na štedrý deň – 4. adventnú nedeľu – odovzdali plamienok na svätej omši v rímsko – katolíckom kostole v Muráni.
Dobrovoľní hasiči z Jelšavy v sobotu zavítali medzi obyvateľov Zariadenia opatrovateľskej služby, kde sme okrem svetla odovzdali každému malý darček. Po zotmení si chodili obyvatelia mesta Jelšava pre plamienok pred rímsko – katolícky kostol sv. Petra a sv. Pavla. V nedeľu 24. 12. 2017 sme Betlehemské svetlo doručili na omšu do kostola. Pred kostolom si odpálila aj pani Margita Mladšia, ktorá odovzdala potom svetlo ďalej obyvateľom v Revúckej Lehote.

Dúfame, že sme urobili krajšie Vianoce Betlehemským svetlom mnoho domácností.

Tešíme sa, že na budúci rok sa stretneme ešte vo väčšom počte.

Gabriela Jakubecová

Komentáre

comments

Pozrite aj

Výcvik príslušníkov modulov leteckého a pozemného hasenia

Včera sa uskutočnil výcvik príslušníkov modulov leteckého a pozemného hasenia skupiny Západ na tému záchrana …

X