Bilancia výjazdov hasičov do dnešného rána

V súvislosti s mohutným dažďom, ktorý včera zasiahol západné Slovensko, zasahovali hasiči v pár prípadoch aj počas dnešnej noci. Situácia sa upokojila, počet výjazdov od 22.00 hod. doposiaľ v Bratislavskom a Trnavskom kraji nepresiahol dve desiatky. Počas včerajšieho dňa bolo na operačné stredisko prijatých takmer 1200 hovorov, z toho 764 v Bratislavskom kraji. V súvislosti s prívalovým dažďom hasiči najčastejšie odčerpávali vodu zo zatopených priestorov a ciest a odstraňovali popadané stromy. Celkom zasahovali pri 350 udalostiach.
Vďaka systému podpory zo strany dobrovoľných hasicov pomáhalo pri udalostiach takmer 70 DHZO.