Home / PRÁVE TERAZ / Bilancia výjazdov hasičov v súvislosti s mohutným dažďom na západnom Slovensku

Bilancia výjazdov hasičov v súvislosti s mohutným dažďom na západnom Slovensku

Hasiči v súvislosti s mohutným dažďom, ktorý sa včera prehnal západným Slovenskom, zasahovali za ostatných 24 hodín viac ako 100-krát. Najviac výjazdov zaznamenali v Bratislavskom kraji, kde zasahovali 67-krát. Búrková činnosť v Bratislavskom kraji zamestnala najmä príslušníkov a dobrovoľných hasičov v hlavnom meste. V Trnavskom kraji uskutočnili hasiči v súvislosti s búrkovou činnosťou 25 výjazdov a v Nitrianskom kraji zasahovali 11-krát. V tejto súvislosti najčastejšie odčerpávali vodu zo zatopených priestorov a cestných komunikácií a odstraňovali popadané stromy zo zaparkovaných vozidiel. Profesionálnym hasičom pri odstraňovaní následkov nepriaznivého počasia pomáhali dobrovoľní hasiči z viacerých DHZO Bratislavského kraja.

Vážna dopravná nehoda pri Žiari nad Hronom si vyžiadala jednu mŕtvu osobu a 3 zranených

Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v katastri obce Bartošova Lehôtka, …