Home / PRÁVE TERAZ / Bilancia výjazdov hasičov za posledných 24 hodín

Bilancia výjazdov hasičov za posledných 24 hodín

V súvislosti s poveternostnou situáciou zasahovali slovenskí hasiči za posledných 24 hodín 64 – krát. Najvyšší počet výjazdov zaznamenali hasiči v Trnavskom kraji, kde pomáhali na 21 miestach. Situácia v ostatných krajoch bola pokojnejšia, hasiči zasahovali v každom z nich do 10 – krát. Z celkového počtu udalostí až 45 (70%) tvorili výjazdy k popadaným stromom, ktoré blokovali cestné komunikácie, chodníky, popr. spadli na zaparkované vozidlá. Charakter ostatných výjazdov tvorili najmä uvoľnené či odtrhnuté strešné krytiny. Celkom zasahovalo 280 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 80 kusmi hasičskej techniky. Pri takomto type výjazdov momentálne hasiči zasahujú najmä na západnom a severnom Slovensku. 

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Viac ako 300 hasičov pomáhalo pri výjazdoch spôsobených vetrom

Dôsledkom nepriaznivej poveternostnej situácie zaznamenali hasiči za posledných 24 hodín nárast výjazdov k technickým udalostiam. …