Home / PRÁVE TERAZ / Bilancia výjazdov hasičov za posledných 24 hodín

Bilancia výjazdov hasičov za posledných 24 hodín

Silný nárazový vietor, ktorý včera zasiahol územia Slovenska, si za posledných 24 hodín vyžiadal celkom 234 výjazdov hasičov. Počas noci sa situácia ukludnila a od 21.00 hod. stúpol počet výjazdov len minimálne. Najviac udalostí, ktoré spôsobila nepriaznivá poveternostná situácia, bolo zaznamenaných v Nitrianskom kraji. Hasiči tu zasahovali až 57 – krát, a to najmä v okresoch Nitra, Nové Zámky a Komárno. V Trnavskom kraji pomáhali 47 – krát, v Banskobystrickom a Bratislavskom kraji 45 a 44 – krát, v Trenčianskom kraji 12 – krát, v Košickom a Prešovskom kraji 7 – krát v oboch prípadoch. Hasiči zasahovali prevažne pri odstraňovaní spadnutých stromov zo štátnych ciest, miestnych komunikácií a zaparkovaných vozidiel a pomáhali pri strhnutých strechách z bytových a rodinných domov.
Pri viac ako dvestovke výjazdov zasahovalo celkom 280 príslušníkov HaZZ.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Tlačové správy

Komentáre

comments

Pozrite aj

Vážnu dopravnú nehodu neprežila jedna osoba, štyri sa zranili

Hasiči momentálne zasahujú pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v katastri obce Ostrov v …

X