Home / PRÁVE TERAZ / Bilancia výjazdov hasičov za posledných 24 hodín

Bilancia výjazdov hasičov za posledných 24 hodín

Silný nárazový vietor, ktorý včera zasiahol územia Slovenska, si za posledných 24 hodín vyžiadal celkom 234 výjazdov hasičov. Počas noci sa situácia ukludnila a od 21.00 hod. stúpol počet výjazdov len minimálne. Najviac udalostí, ktoré spôsobila nepriaznivá poveternostná situácia, bolo zaznamenaných v Nitrianskom kraji. Hasiči tu zasahovali až 57 – krát, a to najmä v okresoch Nitra, Nové Zámky a Komárno. V Trnavskom kraji pomáhali 47 – krát, v Banskobystrickom a Bratislavskom kraji 45 a 44 – krát, v Trenčianskom kraji 12 – krát, v Košickom a Prešovskom kraji 7 – krát v oboch prípadoch. Hasiči zasahovali prevažne pri odstraňovaní spadnutých stromov zo štátnych ciest, miestnych komunikácií a zaparkovaných vozidiel a pomáhali pri strhnutých strechách z bytových a rodinných domov.
Pri viac ako dvestovke výjazdov zasahovalo celkom 280 príslušníkov HaZZ.

Tlačové správy

Latest posts by Tlačové správy (see all)

Výbuch plynu v bytovom dome v Prešove

AKTUALIZÁCIA 7.40 hod. Súhrn informácií v súvislosti s výbuchom plynu na Mukačevskej ulici v Prešove …