Home / AKTUALITY / Bozk hasiča na Silvestra prináša šťastie v Novom roku

Bozk hasiča na Silvestra prináša šťastie v Novom roku

Ten, kto sa na Silvestra bozkáva s hasičom, bude mať v Novom roku šťastie, tvrdí hovorca maďarských hasičov Tibor Dobson.

Táto povera sa podľa maďarského experta Károlya Szabóa, ktorý o tom písal aj vo svojej knihe pod názvom Florián, patrón, uviedol, že sa táto povera rozšírila na prelome 19. a 20. storočia vo Francúzsku medzi herečkami. Tie si mysleli, že ak sa na Silvestra pobozkajú s hasičom, budú mať šťastie, napríklad v podobe dobrých hereckých úloh v budúcom roku.
Hovorca Dobson pripomenul, že silvestrovský bozk od hasiča prináša šťastie len ženám. Manželky hasičov sa teda v skutočnosti „narodili pod šťastnou hviezdou“. Ako dodal, podľa pozorovaní neexistuje v hasičských kruhoch proti tejto povere žiadna antipatia.

Z víťazstva v prípravnom futbalovom zápase sa tešili hasiči

V utorok 23. mája 2017 o piatej hodine podvečer sa na ihrisku FK Slovenské Ďarmoty …

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.