Home / AKTUALITY / Bratislavskí hasiči vykonávali cez víkend monitoring lokalít s najvyšším výskytom požiarov

Bratislavskí hasiči vykonávali cez víkend monitoring lokalít s najvyšším výskytom požiarov

Hoci je na celom území Bratislavy od 8. apríla vyhlásený čas zvýšeného nebezpečenstva vzniku požiarov na lesných pozemkoch a ich ochrannom pásme 50 m, príslušníci museli konať až v 34 prípadoch porušenia. Hasiči z HaZÚ vykonávali hliadkovaciu činnosť v spolupráci s príslušníkmi mestskej polície v lokalitách Devínska Kobyla, Biele skaly, Jezuitský les, Kráľova hora, Kráľove lúky, Železná studnička, Kamzík, Pekná cesta, Červený kríž, Malý Slavín, Spariská a Dlhé Diely v smere do Dúbravky. V mnohých prípadoch boli ohne založené v blízkosti suchej trávy, hrabanky či lesného porastu a pri preskočení plameňa by sa pravdepodobne rýchlo rozšírili.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Od dnes nie sú v prevádzke odberné miesta HaZZ

Od dnešného dňa sa rušia všetky odberné miesta, ktoré zriaďoval Hasičský a záchranný zbor pre …

X