Členovia zo šiestich Dobrovoľných hasičských zborov obcí zasahujú pri požiari v nedostupnom teréne v Gaderskej doline

Hasiči zasahujú pri požiari v nedostupnom teréne v Gaderskej doline

Hasiči už niekoľko hodín zasahujú pri požiari hrabanky lístia a koreňového systému v lese v Gaderskej doline, v katastri obce Blatnica, okres Martin. Požiar vo veľmi nedostupnom teréne pretrváva už niekoľko hodín, pričom hasiči sa na miesto nedostali so žiadnou hasičskou technikou a hasia pomocou genfovakov. Hasenie zo vzduchu zabezpečuje vrtuľník Letky MV SR s členmi Leteckej hasičskej záchrany OR HaZZ v Pezinku. Momentálne pri udalosti zasahuje 40 profesionálnych a dobrovoľných hasičov z hasičskej stanice v Martine, zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a z DHZ obcí Blatnica, Ďanová, Priekopa, Vricko, Kláštor pod Znievom, Mošovce a z MHZ Martin – Priekopa. Pri požiari doposiaľ nedošlo k žiadnym zraneniam.