Home / AKTUALITY / Delegácia z Bulharska sa oboznámila s fungovaním Výcvikového centra HaZZ Lešť

Delegácia z Bulharska sa oboznámila s fungovaním Výcvikového centra HaZZ Lešť

Predstavitelia z Bulharskej republiky si v rámci návštevy VC HaZZ Lešť prezreli priestory a vybavenie výcvikového centra. Zároveň sa oboznámili s funkciou jednotlivých trenažérov, ktoré sa využívajú pri výcvikoch profesionálnych a dobrovoľných hasičov. Pre členov delegácie boli pripravené rôzne dynamické ukážky, ktoré simulovali zásah hasičov pri požiari reštaurácie s evakuáciou osôb, evakuáciu a vyhľadávanie osôb v zadymenom priestore a zásah hasičov pri dopravnej nehode s vyslobodzovaním zranenej osoby. Delegácia si prezrela aj Odbor simulačných technológií Centra výcviku MO SR Lešť, kde im boli prezentované simulácie rôznych nežiadúcich udalostí pri veliteľsko-štábnych a iných cvičeniach. Systém dobrovoľnej požiarnej ochrany v Bulharskej republike funguje na inom princípe ako u nás a nie je organizovaný v takej vysokej miere ako na Slovensku. Aj preto sa v rámci návštevy členovia delegácie s predstaviteľmi HaZZ presunú na vybraté dobrovoľné hasičské zbrojnice, kde si prezrú priestory a technicky vyspelejšie vybavenie. V tejto súvislosti sa dnes uskutočnilo aj rokovanie medzi členmi delegácie a predstaviteľmi HaZZ a DPO SR, na ktorom si vymenili poznatky a skúsenosti týkajúce sa fungovania dobrovoľnej požiarnej ochrany v oboch krajinách.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

Odborný seminár pre príslušníkov organizačne zaradených na výkon funkcie v ambulanciách HaZZ

Začiatkom tohto týždňa sa v Kúpeľno – rehabilitačnom ústave MV SR Bystrá v Liptovskom Jáne …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X