Deň hasičov 2016

Deň hasičov 2016

Dnes sa na Tyršovom nábreží uskutočnil 2. ročník podujatia DEŇ HASIČOV. Od rána mohli návštevníci sledovať pútavé ukážky hasičskej činnosti – hasenie požiaru, prácu s hydraulickým vyslobodzovacím náradím, leteckú záchranu topiacich osôb na Dunaji, niekoľko preletov helikoptér, ukážky činností pri zásahu s nebezpečnou látkou a podobné činnosti z každodennej hasičskej práce. Pre najmenších návštevníkov boli pripravené tematické súťaže, mali tiež možnosť vyskúšať si spúšťanie sa na lanovej dráhe, či prekonávanie prekážok v rámci hasičského športu.
Podujatím sprevádzal moderátor Michal Hudák, diváci si mohli vychutnať vystúpenia niekoľkých žánrovo rôznorodých hudobných a tanečných skupín, ako aj ohňovú show, ukážky bojových umení a pod.
Počas dnešného slnečného dňa si DEŇ HASIČOV na Tyršovom nábreží vychutnalo až 10 000 návštevníkov.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

Stanovisko Prezídia HaZZ k vyjadreniam prezidenta DPO SR

V súvislosti s vyjadrením prezidenta Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR (DPO SR) Bc. Jozefa Smolinského k …

X