Home / AKTUALITY / Deň hasičov v Banskej Bystrici

Deň hasičov v Banskej Bystrici

V priestoroch Europa Shopping Center a Europa Business Center sa v sobotu, 15. júna 2019, uskutočnil „Deň hasičov“ pod záštitou Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Banskej Bystrici a organizačných partnerov.
Súčasťou podujatia bol už 22. ročník Memoriálu Pavla Snopka a Jozefa Dobríka vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel, ktorého celkovým víťazom sa opäť stalo družstvo Hasičského záchranného sboru Královéhradeckého kraje. Na druhom mieste sa umiestnilo súťažné družstvo z OR HaZZ v Nitre, tretie miesto obsadilo domáce družstvo z OR HaZZ v Banskej Bystrici.
Zároveň sa uskutočnil aj 12. ročník súťaže TFA Slovakia 2019 (Toughest firefighter alive – Najtvrdšie hasičské prežitie). Na štart súťaže sa tento rok postavilo 46 profesionálnych a dobrovoľných hasičov zo Slovenska, Česka, Poľska a Maďarska. Súťažiaci štartovali v dvoch paralelných dráhach, v štyroch súťažných disciplínach (hadice, prekážková dráha, veža, schody) museli prekonať nástrahy jednotlivých prekážok. Súťažilo sa v piatich vekových kategóriách – M18, M30, M35, M40 a M45. V celkovom poradí súťaže sa najlepšie umiestnil reprezentant z Poľska Marcin Zdzieblo (KM PSP Žory), druhé miesto obsadil Tomáš Višnar z Českej republiky (HZS Královéhradeckého kraje) a na treťom mieste sa umiestnil Marek Šalacha z OR HaZZ Michalovce.
Pre návštevníkov boli počas podujatia pripravené ukážky hasičskej techniky a zásahovej činnosti. Hasiči nezabudli ani na najmenších účastníkov podujatia. Bol pre nich pripravený pestrý program, mali tiež možnosť absolvovať rôzne súťažné disciplíny s odmenou na konci.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

Odborný seminár pre príslušníkov organizačne zaradených na výkon funkcie v ambulanciách HaZZ

Začiatkom tohto týždňa sa v Kúpeľno – rehabilitačnom ústave MV SR Bystrá v Liptovskom Jáne …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X