Deň otvorených dverí na Záchrannej brigáde HaZZ v Malackách

V piatok, 4. mája 2018 sa na Záchrannej brigáde HaZZ v Malackách uskutočnil deň otvorených dverí, ktorý tento rok prilákal viac ako 700 návštevníkov. Pre účastníkov bol pripravený zaujímavý program, v rámci ktorého príslušníci HaZZ predviedli niekoľko statických a dynamických ukážok, ako napríklad vyslobodenie zraneného vodiča po dopravnej nehode z vraku vozidla pomocou hydraulického vyslobodzovacieho náradia, hasenie požiaru havarovaného osobného motorového vozidla či hasenie požiaru s použitím hasičského tanku. Nechýbala ani imitácia zásahu hasičov – lezcov s použitím požiarnej plošiny a prostriedkov priemyselného lezenia a ukážka činnosti Odboru kynológie a hipológie Prezídia Policajného zboru SR. V rámci statických ukážok si návštevníci mohli pozrieť zásahovú a špeciálnu techniku, ktorú používa ZB HaZZ v Malackách pri rôznych typoch zásahov. K spestreniu programu prispelo aj ukážkové pracovisko poskytovania prvej pomoci, kde boli deti za svoju aktivitu odmenené sladkým darčekom.