Do funkcie veliteľa Záchrannej brigády HaZZ v Žiline bol vymenovaný Ivan Lupták

Dňom 1. augusta 2016 prezident HaZZ Alexander Nejedlý vymenoval do funkcie veliteľa Záchrannej brigády HaZZ v Žiline pplk. Ing. Ivana Luptáka. Ivan Lupták (48 rokov) začal svoju profesionálnu kariéru v roku 1990 na úseku ochrany pred požiarmi a záchranárstva na pozícii hasiča, neskôr veliteľa družstva.
Od roku 2008 pôsobil na Strednej škole požiarnej ochrany MV SR v Žiline, neskôr bol vedúcim prevádzkovo-technického oddelenia na Okresnom riaditeľstve HaZZ v Martine. Od roku 2013 zastával funkciu riaditeľa Strednej školy požiarnej ochrany MV SR v Žiline.
Pplk. Ing. Ivan Lupták je absolventom Fakulty špeciálneho inžinierstva Žilinskej univerzity.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

Stanovisko Prezídia HaZZ k vyjadreniam prezidenta DPO SR

V súvislosti s vyjadrením prezidenta Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR (DPO SR) Bc. Jozefa Smolinského k …

X