Dobrovoľní hasiči dnes celý deň pomáhali na severe Slovenska

Takmer 300 dobrovoľných hasičov, ktorí boli dnes vyslaní na pomoc do kalamitou zasiahnutých obcí na severe Slovenska, už cestuje domov. Vďaka perfektnej spolupráci HaZZ a DPO SR bolo z večera do rána zmobilizovaných 300 dobrovoľných hasičov, ktorí dnes ráno vyrazili v piatich evakuačných autobusoch HaZZ na pomoc na Oravu. Hasiči až do zotmenia v zasiahnutých obciach odstraňovali veľké nánosy snehu zo striech budov, sprístupňovali cestné komunikácie, komunikácie k verejným budovám a rozširovali chodníky v obciach. Počas dnešného dňa sa podarilo vykonať všetky práce súvisiace s odstraňovaním následkov snehovej kalamity, ktoré boli pôvodne odhadované na dva dni. Zajtra bude v zasiahnutých obciach na pomoc obyvateľom 60 príslušníkov HaZZ.
Do večera pridáme album fotografií z celého dňa od fotografa HaZZ.