Home / PRÁVE TERAZ / Dobrovoľní hasiči pomáhajú pri požiari porastu pri železničnej trati

Dobrovoľní hasiči pomáhajú pri požiari porastu pri železničnej trati

Približne hodinu zasahujú 3 desiatky dobrovoľných a profesionálnych hasičov pri požiari porastu, ktorý vypukol pri železničnej trati a tiahne sa od Malaciek smerom na Veľké Leváre až po Závod. Požiar tvorí približne 6 ohnísk, ktoré sa hasiči snažia dostať pod kontrolu. Pri udalosti zasahujú profesionáli z Malaciek, Kútov, HaZÚ a zo Záchrannej brigády v Malackách a dobrovoľní hasiči z obcí Malé Leváre, Veľké Leváre, Gajary, Závod a Studienka. Celkom zasahuje 30 hasičov s 10 ks hasičskej techniky.

Plošné vypaľovanie tráv a porastov zakazuje zákon č. 314/2001 Z.z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov, ktorého porušenie môže stáť občana do 331 eur. Ak by sa však takéhoto priestupku dopustila právnická osoba alebo fyzická osoba – podnikateľ, pokuta sa môže vyšplhať až do výšky 16 596 eur.

Foto: ilustračné

The following two tabs change content below.

Tlačové správy

Komentáre

comments

Pozrite aj

Dopravná nehoda linkového autobusu

Hasiči zo Žiliny momentálne zasahujú pri dopravnej nehode linkového autobusu, ktorá sa stala v mestskej …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X