Home / PRÁVE TERAZ / Dobrovoľní hasiči pomáhajú pri požiari porastu pri železničnej trati

Dobrovoľní hasiči pomáhajú pri požiari porastu pri železničnej trati

Približne hodinu zasahujú 3 desiatky dobrovoľných a profesionálnych hasičov pri požiari porastu, ktorý vypukol pri železničnej trati a tiahne sa od Malaciek smerom na Veľké Leváre až po Závod. Požiar tvorí približne 6 ohnísk, ktoré sa hasiči snažia dostať pod kontrolu. Pri udalosti zasahujú profesionáli z Malaciek, Kútov, HaZÚ a zo Záchrannej brigády v Malackách a dobrovoľní hasiči z obcí Malé Leváre, Veľké Leváre, Gajary, Závod a Studienka. Celkom zasahuje 30 hasičov s 10 ks hasičskej techniky.

Plošné vypaľovanie tráv a porastov zakazuje zákon č. 314/2001 Z.z. o ochrane pred požiarmi v znení neskorších predpisov, ktorého porušenie môže stáť občana do 331 eur. Ak by sa však takéhoto priestupku dopustila právnická osoba alebo fyzická osoba – podnikateľ, pokuta sa môže vyšplhať až do výšky 16 596 eur.

Foto: ilustračné

The following two tabs change content below.

Tlačové správy

Komentáre

comments

Pozrite aj

V Gaderskej doline sa stále zasahuje

Takmer 60 profesionálnych a dobrovoľných hasičov už piaty deň hasí požiar v Gaderskej doline. Požiar …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X