Home / AKTUALITY / Dobrovoľní hasiči v Demänovskej Doline dostali protipovodňový vozík

Dobrovoľní hasiči v Demänovskej Doline dostali protipovodňový vozík

Štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič odovzdal v sobotu, 23. novembra 2019, protipovodňový vozík Dobrovoľnému hasičskému zboru v Demänovskej Doline.
„V poslednej dobe bola naša obec skúšaná povodňami. V máji v tomto roku sme založili Dobrovoľný hasičský zbor. Pridelenie protipovodňového vozíka je dôležité pre celú Demänovskú Dolinu a verím, že bude veľkým prínosom. Som presvedčená, že protipovodňový vozík je v správnych rukách. Pokiaľ to bude potrebné, budú hasiči zasahovať a pomáhať aj v okolitých obciach,“ uviedla Ľubomíra Klepáčová, starostka Demänovskej Doliny.
Štátneho tajomníka rezortu vnútra Rudolfa Urbanoviča potešilo, že medzi dobrovoľnými hasičskými zbormi pribudol ďalší. „Viaceré zbory, aj v liptovskom regióne, fungujú ozaj výborne a sú pre ľudí a profesionálnych hasičov veľkou pomocou. Verím, že postupne sa medzi nich zaradíte aj vy a že vám k tomu napomôže aj protipovodňový vozík od ministerstva vnútra. Teší ma, že sa osobne presviedčam o tom, že táto materiálno – technická pomoc pre dobrovoľných hasičov z našej strany má veľký zmysel,“ vyjadril sa Rudolf Urbanovič.

Foto: MV SR

The following two tabs change content below.

Tlačové správy

Komentáre

comments

Pozrite aj

Odovzdávanie ocenení – Rád svätého Floriána a Rád čestného hasičstva

V pondelok, 7. septembra 2020, sa v zasadacej miestnosti Domu Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR uskutočnilo …

X