Home / AKTUALITY / Dobrovoľní hasiči v Nitrianskom kraji si dnes prevzali nové vozidlá Iveco Daily

Dobrovoľní hasiči v Nitrianskom kraji si dnes prevzali nové vozidlá Iveco Daily

Vozidlá sú určené pre 12 obcí, medzi ktoré patria Tesáre, Lužianky, Tešedíkovo, Machulince, Číčov, Moča, Chotín, Tlmače, Šurany – Nitriansky Hrádok, Strekov, Komoča a Horné Obdokovice. Na slávnostnom odovzdávaní, ktoré sa uskutočnilo na Hasičskej stanici v Nitre, sa zúčastnil štátny tajomník MV SR Vendelín Leitner, prezident Hasičského a záchranného zboru Pavol Mikulášek, riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Nitre Petr Tánczos a generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelín Horváth.
Nová technika bude určená na ochranu životov, zdravia a majetku obyvateľov, ako aj posilňovanie intervenčných kapacít na regionálnej úrovni v jednotlivých mestách a obciach Nitrianskeho kraja.
Na celom Slovensku si tieto vozidlá postupne prevezme 365 dobrovoľných hasičských zborov obcí. DHZO dostanú novú techniku v rámci projektu Ministerstva vnútra SR Zvýšenie odborných a intervenčných kapacít na regionálnej a lokálnej úrovni, ktorý sa realizuje vďaka podpore z Európskeho fondu regionálneho rozvoja cez Operačný program Kvalita životného prostredia.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Hasiči dnes odoberajú vzorky v Bardejovských a Trenčianskych Kúpeľoch

Posádky hasičskej záchrannej služby z Prešova a Trenčína dnes odoberajú vzorky zamestnancom Bardejovských a Trenčianskych …

X