Home / AKTUALITY / Dobrovoľní hasiči v Štrbe si pripomenuli 140. výročie založenia

Dobrovoľní hasiči v Štrbe si pripomenuli 140. výročie založenia

Dobrovoľní hasiči v Štrbe si pripomenuli 140. výročie založenia

Úctyhodné, 140. výročie založenia Dobrovoľného hasičského zboru v Štrbe, si v tejto podtatranskej obci pripomenuli v nedeľu i za účasti štátneho tajomníka ministerstva vnútra SR Rudolfa Urbanoviča a prezidenta Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Pavla Ceľucha.
S bohatou históriu oboznámil prítomných predseda Dobrovoľného hasičského zboru v Štrbe Michal Garaj. Dlhoročný starosta obce Michal Sýkora zdôraznil, že hasiči úzko patria k obci a tá bez nich nemôže existovať. „Od svojho vzniku prinášajú obci len a len úžitok. Keď sa zamýšľame nad hodinami, ktoré obetovali práci, môžeme byť hrdí a spokojní s tým, že dokázali byť prospešní všetkým občanom. Je na nich spoľahnutie nielen pri zásahoch, ale i pre prevencii a akejkoľvek práci v našej obci. Podmienky sa v posledných rokoch výrazne zlepšili, za čo ďakujeme ministerstvu vnútra,“ povedal Michal Sýkora.
„Veľkosť dobrovoľných hasičov je v tom, že svoje zdravie a čas obetujú tomu, aby pomohli nielen priateľom a susedom, ale i ľuďom, ktorých nepoznajú. Určite mi dáte za pravdu, že ešte nikdy nebola zo strany vlády venovaná taká masívna podpora nielen profesionálnym, ale i dobrovoľným hasičom, ako v poslednom období. I vaša obec uspela vo výzve ministerstva vnútra a bude rekonštruovať hasičskú zbrojnicu,“ informoval prezident Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Pavol Ceľuch.
Štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič ubezpečil, že rezort bude i naďalej maximálne nápomocný pri skvalitňovaní materiálno – technického vybavenia dobrovoľných hasičov. „Vašu prácu robíte bezplatne, na úkor voľného času či iných aktivít, čo si veľmi vážime. V plnom prúde je v tomto období odovzdávanie protipovodňových vozíkov, vo výbave dobrovoľných hasičov budú pribúdať i nové zásahové vozidlá,“ povedal Rudolf Urbanovič, ktorý Michalovi Sýkorovi odovzdal pri príležitosti vzácneho výročia Dobrovoľného hasičského zboru v Štrbe pamätnú medailu rezortu vnútra.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Tlačové správy

Komentáre

comments

Pozrite aj

Vďaka podpore z EÚ dostalo Výcvikové centrum HaZZ nové Iveco Daily

V piatok, 5. apríla 2019 sa uskutočnilo slávnostné odovzdávanie hasičského vozidla Iveco Daily Výcvikovému centru …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X