Dobrovoľní hasiči z 12 obcí pomáhajú pri rozsiahlom požiari rúbaniska v Gemerskej Polome

Stovka profesionálnych a dobrovoľných hasičov už takmer 6 hodín zasahuje pri požiari rúbaniska, ktorý vypukol v lese v katastri obce Gemerská Poloma. Doposiaľ zasiahol 3 hektáre a hasičom sa ho stále nepodarilo dostať pod kontrolu. Hasenie komplikuje silné zadymenie, ťažko dostupný terén a zlá viditeľnosť. Pri udalosti zasahuje 35 profesionálov z hasičských staníc v Rožňave, Gelnici, Dobšinej, Košiciach, Moldave nad Bodvou a Krompachoch s 20 ks hasičskej techniky a 67 dobrovoľných hasičov z obcí Gemerská Poloma, Vlachovo, Dobšiná, Betliar, Mníšek nad Hnilcom, Štítnik, Plešivec, Prakovce, Helcmanovce, Štós, Smižany a Kojšov s 15 ks techniky. Požiar pomáhajú hasiť aj dva vrtuľníky z Letky OS SR.