Home / AKTUALITY / Dobrovoľní hasiči z Trenčianskeho kraja si precvičili likvidáciu lesného požiaru v ťažko dostupnom teréne

Dobrovoľní hasiči z Trenčianskeho kraja si precvičili likvidáciu lesného požiaru v ťažko dostupnom teréne

Taktické cvičenie zamerané na likvidáciu lesného požiaru v ťažko dostupnom teréne
http://dobrovolnihasici.sk/category/ms-2018-special/

Dňa 10. októbra usporiadalo Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trenčíne taktické cvičenie so zriadením štábu, ktoré bolo zamerané na likvidáciu lesného požiaru v ťažko prístupnom teréne. Cvičenie sa konalo na vrchu Šípok, v okrese Partizánske.
Cieľom cvičenia bolo preverenie a precvičenie súčinnosti príslušníkov Hasičského a záchranného zboru Trenčianskeho kraja s členmi regionálnych dobrovoľných hasičských zborov obcí pri výkone hasebných prác zameraných na likvidáciu požiaru lesného porastu v ťažko prístupnom teréne. Počas výcviku bolo vykonané precvičenie spoločného nasadenia síl a prostriedkov pri doprave vody na hasenie požiaru formou kyvadlovej dopravy, dopravným vedením na diaľku, či prostredníctvom tzv. jazierok.
Na taktickom cvičení sa zúčastnili viac ako 3 desiatky dobrovoľných hasičov z obcí Skačany, Bystričany, Čereňany, Klátova Nová Ves, Krásno, Veľké Uherce a Veľké Kršteňany a 33 profesionálnych hasičov z Trenčianskeho kraja. Počas výcviku bolo nasadených celkom 25 ks hasičskej techniky.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

4. Austrian and International Firefighter Combat Challenge

V dňoch od 21. do 22. septembra 2018 sa v rakúskom meste Wels, ako sprievodná …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X