Home / AKTUALITY / Dobrovoľných hasičov ocenila radnica

Dobrovoľných hasičov ocenila radnica

Liptovský Mikuláš 15. mája 2017 – Dobrovoľným hasičom z Liptovského Mikuláša patrí úcta a vďaka od vedenia radnice za obetavú prácu a pomoc pri povodniach, ktoré postihli Demänovú, Bodice a Palúdzku 28. a 29. apríla.

Pri presmerovaní tokov a ochrane obyvateľov, zvierat aj majetku vtedy zasahovalo až 75 dobrovoľných hasičov z L. Mikuláša, Ondrašovej, Ploštína, do Demänovej a Bodíc prišli dokonca aj chlapci z Likavky, Liptovskej Teplej, Valaskej Dubovej, Bobrovca, Liskovej, Ľubochne a Východnej. V Palúdzke zasahovali dobrovoľní hasiči zo Zuberca a Hút.
„Príroda ich pripravenosť vystavila ťažkej skúške, veď situácia bola vyhrotená, ale oni dokázali, že sú zorganizovaní, vybavení a pripravení. Obyvatelia práve vďaka dobrej a rýchlej reakcii krízového štábu mesta a zorganizovanosti záchranných zložiek nezaznamenali vážne ujmy na majetku,“ povedal liptovskomikulášsky primátor Ján Blcháč.

Dobrovoľní hasiči boli v aktívnom nasadení až 16 hodín vkuse od poludnia 28. apríla, celú noc až do skorých ranných hodín nasledujúceho dňa. „Keďže profesionáli nedisponujú protipovodňovými bariérami v podobe desaťmetrových vakov, ktoré sa plnia vodou a fungujú ako bariéra na ochranu pred povodňou, povolali nás na pomoc do týchto postihnutých mestských častí. Chlapci pracovali nad svoje sily, som osobne veľmi hrdý na ich výkony a úprimne chalanom ďakujem. Zároveň som rád, že aj mesto ocenilo našu prácu, pretože sme zasahovali aj napriek skutočnému ohrozeniu vodou, lebo situácia bola veľmi vážna,“ konštatoval Marek Poliak, veliteľDobrovoľného hasičského zboru mesta L. Mikuláš.

Dobrovoľného hasičského zboru mesta Liptovský Mikuláš. Z profesionálnych hasičov prišli s povodňou bojovať aj príslušníci zborov z L. Mikuláša, Ružomberka, dokonca Trnavy aj záchranná brigáda z Humenného a Žiliny. Ruku k dielu priložili aj niektorí poslanci za postihnuté mestské časti a svoj majetok zachraňovali aj samotní obyvatelia.

Tibor Šuľa

Foto: mesto L. Mikuláš

Komentáre

comments

Pozrite aj

Prehľad výjazdov príslušníkov Hasičského a záchranného zboru v 24. týždni roka 2018

V pondelok, 11. júna boli príslušníci HaZZ vyslaní k 79 udalostiam. Zasahovali pri 15 požiaroch, 63 technických …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X