Home / AKTUALITY / Dobrovoľným hasičom v Žilinskom kraji odovzdali ďalšie protipovodňové vozíky

Dobrovoľným hasičom v Žilinskom kraji odovzdali ďalšie protipovodňové vozíky

Dobrovoľným hasičom v Žilinskom kraji odovzdali ďalšie protipovodňové vozíky

Ďalších 32 dobrovoľných hasičských zborov v Žilinskom kraji môže od piatka, 19. októbra 2018, využívať protipovodňové vozíky. V priestoroch Záchrannej brigády Hasičského a záchranného zboru v Žiline ich dobrovoľným hasičom odovzdal štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič, prezident HaZZ Alexander Nejedlý, riaditeľ Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline Jaroslav Kapusniak a generálny sekretár Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR Vendelín Horváth.
„Veľmi nás teší, že ďalším dobrovoľným zborom pomáhame v zlepšení ich materiálno – technického vybavenia. Želám si však, aby ste vozíky nemuseli využívať pri zásahoch, ale pri cvičeniach či pri účasti na súťaži. Rezort vnútra bude odovzdávať aj nové zásahové vozidlá, viaceré hasičské stanice v obciach sa už na základe našej výzvy rekonštruujú,“ povedal štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič.
Prezident HaZZ Alexander Nejedlý poďakoval všetkým dobrovoľným hasičom. „Pred desiatimi rokmi sme začali s unikátnym projektom. Teraz nám ho začínajú v Európe závidieť, pretože málokde existuje takýto projekt obrovskej spolupráce medzi dobrovoľnou požiarnou ochranou a profesionálnymi hasičmi. Splácame dlh, pretože dlhé roky ste pracovali bez potrebnej techniky. Rozhodli sme sa pomôcť finančne, technicky i odborne, aby ste sa vzdelávali.“
Za zástupcov jednotlivých hasičských zborov i samospráv sa prihovorila Jana Svrčková, zástupkyňa primátora Kysuckého Nového Mesta. „Za celý Žilinský kraj chcem poďakovať za tento dar. Nikdy sme nezaznamenali, aby sa venovala taká pozornosť dobrovoľným hasičom, i v tých najmenších obciach. Materiálno – technické vybavenie máme na 80-90 % dokončené. Zostáva len to najdôležitejšie – presvedčenie od mladých až po staršie generácie, aby sa venovali záchrane majetku, zdravia a životov,“ zdôraznila Jana Svrčková.

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Tlačové správy

Latest posts by Tlačové správy (see all)

Komentáre

comments

Pozrite aj

Sprievodný program medzinárodnej výstavy FIRECO 2019

Sprievodný program medzinárodnej výstavy FIRECO 2019: Zdroj: HaZZ The following two tabs change content below.BioLatest …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X