Domáci dobrovoľníci zabránili rozsiahlejším škodám

Dobrovoľný hasičský zbor v obci Dvorníky bol založený v roku 1921 s hlavnou myšlienkou pomoci ľuďom v obci. Dnes sú dobre vybavení a pomáhajú nielen doma ale i v okolí na úrovni profesionálov a o výjazdy núdzu nemajú.

Rýchly výjazd

V sobotu 4. marca o dvanástej hodine a päťdesiatej jednej minúte nám bol starostom obce Dvorníky vyhlásený poplach – husté čierne dymenie z hospodárskeho dvora. O 5 minút dobrovoľní hasiči vykonali výjazd s technikou CAS 32 Tatra 815 s tromi členmi. Informovaní boli operačným strediskom KR HaZZ Trnava, kde operačný dôstojník potvrdil, že na miesto udalosti bola vyslaná aj jednotka HaZZ z mesta Hlohovec.

„Jazda na miesto udalosti prebiehala bez komplikácii za použitia výstražných zariadení. Po príchode na miesto bolo zistené, že sa jedná o požiar odpadu, dvoch nepoužívaných pracovných strojov a prípojného zariadenia – vlečky naloženej izoláciou. Na lokalizáciu sme nasadili jeden „C“ prúd. Asi o 3 minúty sa na miesto dostavila jednotka HaZZ z hasičskej stanice  Hlohovec, ktorí tiež nasadili jeden „C“ prúd. Počas hasiacich prác na pracovných strojoch sme spozorovali že oheň sa vďaka silnému vetru rozšíril aj na trávnatý porast za plotom na ploche asi 20×20 m“ – informoval veliteľ zásahu DHZO Daniel Mazúr.

Požiar sa šíril k domom

„Z dôvodu možnosti šírenia požiaru k neďalekým domom sme ihneď prerušili hasebné práce na pracovných strojoch, predĺžili prúd a ohnisko suchej trávy zlikvidovali. Po lokalizácii požiaru bola jednotka z HS Hlohovec odvolaná k inému požiaru, prijali sme pokyny od veliteľa zásahu a pokračovali sme v likvidačných prácach – rozhrabávaní odpadu a rozoberaní konštrukcie vlečky na ktorej tlela podlaha pod izoláciou“ – dodáva Mazúr.

Po likvidácii požiaru počkali dobrovoľní hasiči podľa usmernenia veliteľa zásahu na zisťovateľa príčin požiarov, odovzdali mu požiarovisko a vrátili sa na základňu krátko po pätnástej hodine.

Autor: Tomáš Bilik       Foto: Facebook DHZ Dvorníky

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Majstrovstvá SR | 23.10.2021 | GALANTA

Komentáre comments

X