Home / PRÁVE TERAZ / Dvanásť dobrovoľných hasičských zborov zasahuje v súvislosti s intenzívnym dažďom

Dvanásť dobrovoľných hasičských zborov zasahuje v súvislosti s intenzívnym dažďom

V súvislosti s intenzívnym dažďom, ktorý zasiahol územie Slovenska, zasahuje vo viacerých severných okresoch viac ako 110 profesionálnych a dobrovoľných hasičov . Ich pomoc je potrebná najmä v Žilinskom kraji a to v okresoch Čadca, Žilina, Bytča a Martin, kde boli doposiaľ privolaní k 22 udalostiam. Situácia je aktuálne najvážnejšia v obci Kotešová, kde hasiči odčerpávajú vodu zo zaplavených ulíc a pivníc. V súvislosti s nepriaznivou poveternostnou situáciou zasahujú v zasiahnutých okresoch aj dobrovoľní hasiči z Turzovky, Oščadnice, Makova, Staškova, Varína, Trnového, Kotešovej, Staškova, Turan, Bytče, Skalitého a Svrčinovca. Na rieke Kysuca a Ľubochnianka bol vyhlásený druhý stupeň povodňovej aktivity.

Foto: ilustračné HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

Odbery vzoriek u osôb s podozrením na koronavírus, 9.5.2020

Posádky hasičskej záchrannej služby dnes vykonávali odbery vzoriek osobám s podozrením na koronavírus v karanténnych …

X