GoPro Firesport

Mnohí členovia dobrovoľných hasičských zborov si svoje súťaže zaznamenávajú na GoPro kamery a podobné športové kamery. Jedným z nich je aj Stanislav Píš, ktorý prišiel s nápadom spojiť tieto videá a vytvárať tak zostrihy, ktoré si následne môžeme pozrieť na jeho youtube kanáli, alebo fanpage na Facebooku pod názvom GoPro Firesport. Prinášame vám rozhovor s ním.

Čo ťa viedlo k vytvoreniu fanpage GoPro Firesport na Facebooku?

Mojím cieľom bolo spojiť fanúšikov hasičského športu. Tých, ktorí na súťažiach natáčajú, ale aj tých, ktorí majú záujem sledovať zostrihy či videá. Zverejňujem tam okrem svojej tvorby aj tvorbu fanúšikov, prípadne videá, ktoré  nájdem na youtube, aby toho bolo na jednom mieste čo najviac.

Z tvojich zostrihov už cítiť istú úroveň. Ako dlho sa strihaniu venuješ a koľko času stráviš nad jedným videom, než ho máme možnosť vidieť vo finálnej verzii?

Kým natočím na súťaži dostatočné množstvo videí, zaberie mi to 5-6 hodín. Samotná úprava, strihanie cca 4 hodiny a výber správnej hudby niekedy aj týždeň 🙂 Mám to ako hobby a venujem sa tomu už tretí rok.

Podľa čoho si vyberáš súťaže, ktoré natáčaš?

Väčšinou si ma pozývajú organizátori, žiaľ nie všetkým môžem vyhovieť, nakoľko je to časovo náročné a k tomu ešte aj aktívne behám za DHZ Koš. Najčastejšie si vyberám súťaže, kde sa mi páči, resp. tie, ktoré som ešte nenatáčal.

Logo GoPro Firesport tvoji fanúšikovia prezentujú na svojich autách, mašinách, či prilbách vo forme nálepiek, ale aj tričkami. Tie pre teba vyrába stránka prehasicov.sk. Ako vznikla vaša spolupráca?

Pri natáčaní som nosil tričko so svojím logom. Ľudia sa začali zaujímať, kde by si mohli zaobstarať rovnaké, a tak vznikla myšlienka osloviť portál prehasicov.sk, ktorý mi vyšiel v ústrety a začal ho ponúkať na svojej stránke. V súčasnosti pripravujeme nové farebné kombinácie, ktoré fanúšikov určite potešia a dúfam, že ich v nich budem stretávať čo najviac.

Ďakujeme za rozhovor a želáme veľa zobrazení, odoberateľov a lajkov 🙂

 

 

ODKAZY

YOUTUBE KANAL: https://www.youtube.com/channel/UCrA8G6C2Q3IJy-V_qqg_hmA

GoPro Fiersport na facebooku: https://www.facebook.com/GoPro-Firesport-300528543470744/

Tričká: http://prehasicov.sk/sk/home/566-tricko-gopro-firesport.html

Komentáre

comments

Pozrite aj

Stanovisko Prezídia HaZZ k vyjadreniam prezidenta DPO SR

V súvislosti s vyjadrením prezidenta Dobrovoľnej požiarnej ochrany SR (DPO SR) Bc. Jozefa Smolinského k …

X