Hasenie rozsiahleho požiaru na kopci Veľký Gápeľ bude pokračovať aj zajtra

Dnes pred druhou hodinou popoludní boli hasiči vyslaní k požiaru lesa, ktorý vypukol na kopci Veľký Gápeľ v katastri obce Bystrá. Požiar horí v teréne nedostupnom pre hasičskú techniku. Doposiaľ zasiahol plochu 5 hektárov, pričom hasiči pri jeho hasení bojujú s 300 metrovým prevýšením. Na pomoc zo vzduchu boli na miesto vyslané vrtuľníky Letky MV SR a Letky MO SR, ktoré na miesto zhodili približne 50 tisíc litrov vody. S hasením požiaru v nedostupnom teréne sa bude pokračovať od skorého rána. Na miesto sa dovtedy zhromaždia potrebné sily a prostriedky, najmä príslušníci zo všetkých troch skupín modulov hasenia požiarov v prírodnom prostredí so špeciálnou technikou. Pripravené su tiež oba vrtuľníky. Na mieste je zriadený riadiaci štáb.