Hasiči bojujú s požiarom v nedostupnom lesnom teréne

Dnes pred pol jedenástou hodinou boli hasiči vyslaní k požiaru rúbaniska v Račkovej doline v katastri obce Liptovský Hrádok, okres Liptovský Mikuláš. Po príchode na miesto udalosti bolo zistené, že horí vo veľmi nedostupnom teréne na ploche cca. 25 m2. Hasiči musia k požiaru kráčať peši približne hodinu. Na miesto udalosti bol vyslaný vrtuľník Letky MV SR s oto vakom. Vak s vodou bude vrtuľníkom zložený k požiarisku a hadicovým systémom z neho bude čerpaná voda na hasenie. Pri udalosti momentálne zasahujú hasiči z Liptovského Hrádku, Liptovského Mikuláša, Žiliny, Banskej Bystrice, zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a dobrovoľní hasiči z obcí Liptovská Kokava, Vavrišovo, Pribylina a Hybe.