Home / ZÁSAHY / Prešovský kraj / Hasiči celý víkend odstraňovali ľadové kryhy na rieke Ubľanka

Hasiči celý víkend odstraňovali ľadové kryhy na rieke Ubľanka

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru boli v piatok 3. februára 2017 vyslaní do obce Ubľa, okres Snina. Na rieke Ubľanka sa nahromadilo veľké množstvo ľadových krýh, pričom hrozilo vybrieždenie rieky a následné zatopenie rodinných domov v obci. Hasiči vykonávali na mieste udalosti monitoring pásovými štvorkolkami a odstraňovali naplavené ľadové kryhy pomocou ťažkej techniky zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom. Z dôvodu veľkého množstva naplaveného materiálu zasahovali hasiči v obci počas celého víkendu. Počas zásahu pravidelne zasadal krízový štáb obce. Pri udalosti pomáhali v splupráci so Slovenským vodohospodárskym podnikom hasiči zo ZB HaZZ v Humennom, z hasičskej stanice v Snine, Humennom a dobovoľní hasiči obce Ubľa. V nedeľu 5. februára sa pomocou ťažkej techniky podarilo oslobodiť koryto rieky od ľadových krýh v zastavenej časti obce, čím došlo k poklesu hľadiny rieky Ubľanka.

Tlačové správy

Latest posts by Tlačové správy (see all)

Srnka prežila vďaka rýchlemu zásahu šamorínskych hasičov

Dnes pred obedom boli hasiči zo Šamorína vyslaní do katastra obce Štvrtok na Ostrove, kde …