Home / ZÁSAHY / Prešovský kraj / Hasiči celý víkend odstraňovali ľadové kryhy na rieke Ubľanka

Hasiči celý víkend odstraňovali ľadové kryhy na rieke Ubľanka

Príslušníci Hasičského a záchranného zboru boli v piatok 3. februára 2017 vyslaní do obce Ubľa, okres Snina. Na rieke Ubľanka sa nahromadilo veľké množstvo ľadových krýh, pričom hrozilo vybrieždenie rieky a následné zatopenie rodinných domov v obci. Hasiči vykonávali na mieste udalosti monitoring pásovými štvorkolkami a odstraňovali naplavené ľadové kryhy pomocou ťažkej techniky zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom. Z dôvodu veľkého množstva naplaveného materiálu zasahovali hasiči v obci počas celého víkendu. Počas zásahu pravidelne zasadal krízový štáb obce. Pri udalosti pomáhali v splupráci so Slovenským vodohospodárskym podnikom hasiči zo ZB HaZZ v Humennom, z hasičskej stanice v Snine, Humennom a dobovoľní hasiči obce Ubľa. V nedeľu 5. februára sa pomocou ťažkej techniky podarilo oslobodiť koryto rieky od ľadových krýh v zastavenej časti obce, čím došlo k poklesu hľadiny rieky Ubľanka.

Tlačové správy

Hasiči v noci zasahovali pri vážnej dopravnej nehode vo Váhovciach

Včera (22. mája 2017) krátko pred polnocou bola ohlásená dopravná nehoda osobného motorového vozidla, ktoré …