Hasiči dostali to, čo nutne potrebovali

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Od nástupu Pavla Mikuláška do funkcie prezidenta HaZZ sa osobné ochranné pracovné prostriedky a výstroj, ktoré na staniciach chýbali od roku 2013, konečne dostali k zásahovým hasičom.
Počas uplynulých dní bolo na organizačné jednotky prerozdelených 2000 ks kompletov ťažkých zásahových odevov zo zazmluvnených 4000 ks. Zvyšných 2000 ks bude dodaných najneskôr do konca mája tohto roka, pričom dodávateľ avizoval i skorší termín dodania.
Do konca budúceho týždňa hasičom pribudne aj 2000 párov zásahových rukavíc. Zároveň boli do ústredného skladu v Slovenskej Ľupči dodané kovové doplnky a kožené výrobky, ktoré sa budú distribuovať podľa potreby.
Hasiči môžu v dohľadnej dobe počítať aj s novými zásahovými prilbami, zásahovou obuvou, tričkami, polokošelami a ďalšími zásahovými rukavicami.
Pokiaľ ide o ľahké zásahové odevy, príslušníci HaZZ v nich mali zasahovať už v lete 2018. Dodávateľ však nedodal sľúbené množstvo, súťaž tak bude vyhlásená nanovo.

Foto: ilustračné Deva, Holík