Hasiči majú požiar na vrchu Ihla pod kontrolou

130 hasičov, ktorí dnes počas celého dňa zasahovali pri rozsiahlom požiari na vrchu Ihla, má požiar pod kontrolou. Hasiči dokázali aj napriek silnému vetru a ťažko dostupnému terénu lokalizovať požiar, ktorý zasiahol až 160 hektárov zmiešaného porastu. Na mieste udalosti zasahovali hasiči z Kežmarku, Popradu, Starej Ľubovne, Ľubotína, Spišskej Novej Vsi, Bardejova, Vysokých Tatier, zo Záchrannej brigády HaZZ v Humennom, z Modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí VÝCHOD a STRED a dobrovoľní hasiči z obcí Spišská Belá, Podolínec, Nižné Ružbachy, Hniezdne, Nová Ľubovňa, Malý Slavkov, Slovenská Ves, Stráne pod Tatrami, Vrbov a Plaveč. Pri požiari momentálne zostávajú všetky sily a prostriedky, na miesto smeruje Modul pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí ZÁPAD.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Pri požiari dodávky zasahovali členovia DHZO Veľké Ludince

Dnes pred piatou hodinou ráno boli hasiči vyslaní k požiaru dodávky v obci Veľké Ludince, …

X