Hasiči na Dni otvorených dverí v NR SR

V piatok, 1. septembra 2017 sa po ročnej prestávke opäť konal „Deň otvorených dverí v NR SR“, ktorý sa uskutočnil pri príležitosti osláv 25. výročia Ústavy SR. V priestoroch parlamentu a Bratislavského hradu bol pripravený bohatý celodenný program pre deti aj dospelých. Na tejto udalosti participoval aj Hasičský a záchranný zbor spolu s Ozbrojenými silami SR, Políciou SR a záchrannou službou. Hasiči si pre návštevníkov pripravili dynamické a statické ukážky zamerané na preventívno-výchovné pôsobenie na deti a mládež. Deti si mohli vyskúšať lanovku medzi stromami, ktorá sa tešila veľkej obľube, striekanie vody na terč a kreslenie s hasičskou tematikou. Aj vďaka tomuto podujatiu sa mohli diváci bližsie zoznámiť s prácou zložiek IZS.