Hasiči na Štefana najmä hasili

Druhý sviatok vianočný zaznamenali hasiči od 7.00 do 19.00 hod. najmenej výjazdov od Štedrého dňa. Pri požiaroch zasahovali 13 – krát (najčastejšie v Bratislavskom kraji), pri dopravných nehodách 10 – krát a k technickým zásahom boli vyslaní 8 – krát.
Najviac zásahov zaznamenali hasiči v Žilinskom kraji (8), najmenej v Trenčianskom, Trnavskom a Banskobystrickom, kde zasahovali 1 – krát. Počas 12 hodín boli vyslaní celkom k 31. udalostiam.
Dve osoby neprežili požiar bytu v Pezinku, pri ktorom zasahovali hasiči ešte včera neskoro večer. Momentálne prešovskí hasiči zasahujú na Mudroňovej ulici v Prešove, kde vypukol požiar unimobunky. Zranila sa jedna osoba, ktorá utrpela popáleniny rúk a nôh. Hasičom sa už oheň podarilo dostať pod kontrolu, momentálne prebieha jeho likvidácia. Na mieste udalosti sa nachádza aj zisťovateľ príčin vzniku požiarov.
Foto: ilustračné