Hasiči počas Silvestra zasahovali najčastejšie pri požiaroch

Slovenskí hasiči zasahovali v priebehu včerajšieho dňa a dnešného rána do 7.00 hod. celkom pri 147 udalostiach. Boli vyslaní až k 85 požiarom (z toho 45 tvorili požiare spôsobené zábavnou pyrotechnikou), k 61 technickým udalostiam (z toho k 26 dopravným nehodám) a 1 ekologickému výjazdu. Zábavná pyrotechnika najčastejšie spôsobila požiare kontajnerov, suchého lístia a stromov, šopy a v 2 prípadoch išlo o požiare na balkónoch. Dôsledkom neodbornej manipulácie s ňou zasahovali hasiči najčastejšie v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom kraji.

Silvestrovský požiar s najvyššou materiálnou škodou predbežne vyčíslenou na 30 000 eur vznikol pred 4 hodinou ráno v Bratislave (cesta na Kamzík). Na mieste udalosti zasahovali hasiči z HaZÚ dvomi C prúdmi. Z dôvodu silného zadymenia pracovali v autonómnych dýchacích prístrojoch. Príčina vzniku požiaru je v štádiu vyšetrovania.

Pár minút po polnoci vypukol požiar prístavby hospodárskej budovy v Ostraticiach, okres Partizánske. Hasiči z Partizánskeho, Bánoviec nad Bebravou a dobrovoľní hasiči z obcí Veľké Hoste, Čereňany a Žitná-Radiša zasahovali pri požiari 5 C prúdmi a 2 vysokotlakovými prúdmi za súčasného rozoberania konštrukcie stavby a rozhrabávaním balíkov sena. Požiar pravdepodobne vznikol dôsledkom zábavnej pyrotechniky. Výška škody bola predbežne odhadnutá na 20 000 eur.

K požiaru viničnej chatky v k. o. Dubník, okres Nové Zámky, boli vyslaní hasiči pred štvrtou hodinou ráno. Hasiči z Nových Zámkou zasahovali tromi vysokotlakovými prúdmi za súčasného rozoberania strešnej konštrukcie. Následkom požiaru vznikla materiálna škoda predbežne vyčíslená na 10 000 eur. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania.

K vážnejšej dopravnej nehode boli vyslaní bratislavskí hasiči po druhej hodine ráno. Stala sa na štátnej ceste č. I/61 v Petržalke a jej dôsledkom sa zranili 2 osoby. Jednu zranenú osobu museli hasiči z havarovaného vozidla vyslobodzovať hydraulickým zariadením. Po poskytnutí predlekárskej prvej pomoci boli zranení odovzdaní do opatery záchrannej zdravotnej služby a na havarovanom vozidle boli vykonané protipožiarne opatrenia.