Hasiči počas Silvestra zasahovali najčastejšie pri požiaroch

Slovenskí hasiči zaznamenali počas Silvestrovských osláv až do dnešného rána do 7.00 hod. 140 výjazdov, z toho takmer 100 – krát zasahovali pri požiaroch, 38 – krát pri technických zásahoch (z toho 16 – krát pri dopravných nehodách) a 2 – krát boli vyslaní k ekologickým zásahom. Dôsledkom neodbornej manipulácie zo zábavnou pyrotechnikou zasahovali najčastejšie v Košickom a Nitrianskom kraji, najmenej takýchto požiarov vzniklo v Prešovskom kraji.

Silvestrovský požiar s najvyššou materiálnou škodou predbežne vyčíslenou na 130 000 eur vznikol včera  v obci Hôrka nad Váhom (okres Nové Mesto nad Váhom). Hasiči tam zasahovali pri požiari hospodárskej budovy a dvoch osobných motorových vozidiel večer pred ôsmou hodinou. Pri požiari sa nikto nezranil.

Lučeneckí hasiči zasahovali dnes o druhej v noci pri požiari pivničných priestorov v Lovinobani. Po príchode na miesto udalosti museli byť obyvatelia bytovky vyvedení na voľné priestranstvo, keďže v objekte došlo k silnému zadymeniu. Hasiči po uhasení požiaru priestory odvetrali.

Pred šiestou hodinou ráno zasahovali hasiči pri požiari bytu v Nových Zámkoch na Nábrežnej ulici. Z dôvodu silného zadymenia museli hasiči evakuovať celé siedme poschodie, t.j. 5 osôb, z ktorých jedna bola silno intoxikovaná splodinami horenia. Evakuované osoby boli odovzdané do opatery záchrannej zdravotnej služby.

K dopravnej nehode jedného osobného motorového vozidla medzi Topoľčiankami a Zlatými Moravcami boli vyslaní hasiči o tretej hodine nad ránom. Auto vyletelo z cesty a po narazení do stromu sa prevrátilo na poli. Po príchode na miesto udalosti sa vo vozidle nikto nenachádzal, bolo opustené.

Bratislavskí hasiči zasahovali po štvrtej hodine ráno pri dopravnej nehode v Podunajských Biskupiciach, kde sa zrazili 2 osoby, našťastie nedošlo k žiadnym zraneniam.

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Daždivé počasie súťažiacich vo Francovej Lhote neodradilo

Na 9. kole SMHL vo Francovej Lhote sa rozdávali posledné body pred ligovou prestávkou. Zasúťažiť …

X