Hasiči pokračujú v hasení lesného požiaru, na mieste je 6 DHZO

Hasiči aj dnes pokračujú v hasení lesného požiaru v k. o. Kravany, ktorý vypukol včera ráno a rozšíril sa na plochu takmer 9 hektárov.
Včera večer sa hasičom podarilo požiar dostať pod kontrolu, v noci sa nerozšíril. Od dnešného rána pokračujú hasiči v likvidácii požiaru, ktorá bude vykonávaná pozemnými silami a prostriedkami.
Na požiarisku zasahujú profesionálni hasiči z Modulov pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí Stred a Východ a z hasičskej stanice v Poprade a dobrovoľní hasiči z obcí Kravany, Hranovnica, Spišské Bystré, Vikartovce, Liptovská Teplička a Šuňava. Momentálne je na mieste 60 profesionálov a dobrovoľníkov s 20 ks hasičskej techniky.