Home / AKTUALITY / Hasiči pokračujú v odstraňovaní následkov silného sneženia v postihnutých lokalitách

Hasiči pokračujú v odstraňovaní následkov silného sneženia v postihnutých lokalitách

Hasiči pokračujú v odstraňovaní následkov silného sneženia v postihnutých lokalitách

Tri desiatky hasičov od včera pomáhajú v postihnutých oblastiach na Slovensku, ktoré už niekoľko dní sužuje silné sneženie. V Žilinskom kraji je ťažká a vyslobodzovacia technika dislokovaná v oblastiach Oravská Lesná, Mútne, Novoť a Skalité. Príslušníci HaZZ pomáhajú najmä pri sprístupňovaní komunikácie, vyslobodzovaní zapadnutých vozidiel, odstraňovaní popadaných stromov, v lokalite Mútne zároveň razia cestu ku kŕmidlám pre lesnú zver.
V Prešovskom kraji sa presúva ťažká a vyslobodzovacia technika z obce Ždiar do obci Tatranská Javorina a Štrbské Pleso. v Oboch lokalitách je vysoký počet turistov, hasiči budú pomáhať pri sprístupňovaní cestnej komunikácie smerom k hranici s Poľskom a pri odstraňovaní veľkých nánosov snehu na cestách a parkoviskách.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

Program predstaviteľov bulharských hasičov pokračuje vo Vysokých Tatrách

Delegácia sa presunula z Výcvikového centra HaZZ Lešť do Vysokých Tatier, kde sú pre nich …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X