Hasiči pomáhali takmer 100 cestujúcim z tunela Branisko

Hasiči momentálne zasahujú v tuneli Branisko, kde došlo k zadymeniu poschodového autobusu s 92 zahraničnými cestujúcimi (prevažne maďarsky hovoriacimi). Po vjazde autobusu do tunela sa začalo dymiť z motorovej časti vozidla, pričom došlo k zadymeniu celého interiéru autobusu a tunelovej rúry. Cestujúci opustili autobus ešte pred príchodom hasičov. Tí cestujúcich evakuovali do chránenej únikovej cesty a vyviedli ich do bezpečia, na autobuse vykonali protipožiarne opatrenia. Pri udalosti sa zranila 1 osoba, ktorá utrpela šok. Cestujúci budú dvomi evakuačnými autobusmi HaZZ odvezení do cieľa cesty do obce Brzotín, okres Rožňava. Pri udalosti zasahovalo takmer 20 hasičov z Behároviec, Levoče, Prešova a Košíc.