Hasiči v Bratislavskom kraji zasahujú najmä pri popadaných stromoch

V súvislosti so silným vetrom zaznamenali hasiči nárast výjazdov k technickým udalostiam najmä v Bratislavskom kraji. Za posledné dve hodiny boli hasiči vyslaní k 7 prípadom. Trikrát zasahovali v Senci, a to pri odtrhnutej streche, spadnutom strome a uvoľnenom polystyréne z bytového domu. V hlavnom meste zasahujú vo Vrakuni, na Račianskej ulici a v Starom Meste pri odstraňovaní popadaných stromov. V Malackách na Borovicovej ulici pomáhajú pri odstraňovaní spadnutého stromu dobrovoľní hasiči z Lozorna. Pri udalostiach súvisiacich s vetrom dovedna zasahovalo celkom 20 hasičov so 6 kusmi hasičskej techniky, pričom niekoľko udalostí stále prebieha.