Hasiči v noci zasahovali pri takmer 200 udalostiach

Silný vietor a búrka, ktoré sa včera večer prehnali západným Slovenskom zapríčinili takmer 200 výjazdov hasičov. V súvislosti so zlým počasím bolo najviac zásahov zaznamenaných v Bratislavskom kraji, kde hasiči zasahovali pri 105 udalostiach. Išlo o odstraňovanie spadnutých stromov zo štátnych ciest, miestnych komunikácií a z osobných motorových vozidiel, spadnutých stĺpov elektrického vedenia, telefónnych stĺpov a strhnutých striech. Niektoré štátne cesty v okresoch Bratislavského kraja boli úplne neprejazdné.

Vážna situácia bola v Malackách na Ceste Mládeže, kam boli hasiči v noci vyslaní k odtrhnutej streche na bytovom dobe. Tá zostala visieť na rímse nad oboma vchodmi do bytovky, čím vážne ohrozovala obyvateľov. V súčinnosti s príslušníkmi Polície SR bola vykonaná evakuácia všetkých 60 obybateľov.

Hasiči v Trnavskom kraji zasahovali v noci v súvislosti s búrkovou činnosťou 40 – krát, a to najmä pri odstraňovaní popadaných stromov a spriechodňovaní neprejazdných ciest.

Hasiči v Trenčiasnkom kraji zasahovali 19 – krát a príslušníci v Nitrianskom kraji 10 – krát.