Hasiči vykonávajú odbery vzoriek u osôb s podozrením na ochorenie COVID-19 aj počas dnešného dňa

Posádka hasičskej záchrannej služby z Trnavy vykonávala odbery na Strednej odbornej škole PZ v Pezinku a po ukončení čiností vzorky previezla do špeciálnych laboratórií RÚVZ v Bratislave.
Odbery sa uskutočnili tiež v KLÚ Družba v Bardejove, kde ich odobrala posádka hasičov z Prešova, na Akadémii ozbrojených síl v Liptovskom Mikuláši posádkou zo Žiliny a v Inštitúte pre verejnú správu v Bratislave posádkou z Radlinského.
V týchto chvíľach hasiči odoberajú vzorky repatriantom aj vo Vojenskom obvode Lešť, a to hneď tri posádky HZS z Banskej Bystrice, Trenčína a zo Žiliny.
S odbermi sa bude pokračovať aj v karanténnom zariadení v Gabčíkove, kam už smerujú hasiči z Nitry. Odbery vzoriek vykonávajú príslušníci HaZZ s najvyšším stupňom ochrany.