Home / ZÁSAHY / Trenčiansky kraj / Hasiči zachránili jeleňa, ktorý by sa utopil

Hasiči zachránili jeleňa, ktorý by sa utopil

Vo štvrtok krátko po druhej hodine popoludní prijali hasiči žiadosť o pomoc pri záchrane dvoch jeleňov, ktorí uviazli vo vodnej priehrade Svinica v obci Svinná, okres Trenčín.
Na miesto udalosti boli vyslaní štyria príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Trenčína, ktorí po príchode na miesto zistili, že jeden jeleň zostal uviaznutý v priehrade po tom, ako sa pod ním preboril ľad. Druhému jeleňovi sa podľa ohlasovateľa udalosti podarilo ešte pred príchodm hasičom svojpomocne dostať na breh.
Vzhľadom na menšiu hrúbku ľadu sa hasiči postupne prebrodili k postihnutému zvieraťu, čím mu prerazili únikovú cestu a umožnili dostať sa na breh.

Tlačové správy

Latest posts by Tlačové správy (see all)

Srnka prežila vďaka rýchlemu zásahu šamorínskych hasičov

Dnes pred obedom boli hasiči zo Šamorína vyslaní do katastra obce Štvrtok na Ostrove, kde …