Home / PRÁVE TERAZ / Hasičom sa počas noci podarilo lokalizovať rozsiahly požiar na Záhorí

Hasičom sa počas noci podarilo lokalizovať rozsiahly požiar na Záhorí

Takmer 90 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 30 kusmi techniky počas noci pokračovalo v hasení rozsiahleho požiaru, ktorý včera krátko pred druhou popoludní zachvátil dve haly a ich okolie v katastri obce Zohor. Požiar sa v noci nerozšíril a hasičom sa ho na niekoľkých úsekoch podarilo lokalizovať. Hasebné práce budú naďalej pokračovať aj počas dnešného dňa. Na požiarisku a v okolitých obciach (Zohor, Láb a Vysoká pri Morave) boli aj počas noci pravidelne vykonávané kontrolné merania ovzdušia pracovníkmi KCHL z Nitry, zvýšené hodnoty namerané neboli. Na mieste zásahu sa momentálne nachádzajú profesionáli z hasičských staníc v Bratislave, v Malackách, v Pezinku, v Nitre a zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách a v Žiline a dobrovoľníci z 8 dobrovoľných hasičských zborov obcí (Stupava, Lozorno, Studienka, Gajary, Sološnica, Malé Leváre, Moravský Svätý Ján a Cerová).

Foto: HaZZ

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

Pri vybreženom potoku v Rakovej zasahuje 5 DHZO

Hasiči evidujú za posledné dve hodiny prudký nárast výjazdov v súvislosti s nepriaznivým počasím. Najviac …

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X