Hasičom sa požiar podarilo lokalizovať

Vo Vysokých Tatrách stále pokračujú hasebné práce pri požiari lesa, ktorý vypukol včera pred 13.00 hod. Požiar sa hasičom o 10.45 hod. podarilo lokalizovať, na mieste je vybudovaný jazierkový systém so 6 jazierkami. Momentálne pri požiari zasahuje viac ako 80 hasičov, a to z hasičských staníc v Poprade, Vysokých Tatrách, Kežmarku, Levoči, Mengusovciach, Prešove a z modulu pozemného hasenia požiarov v prírodnom prostredí Stred. Pri udalosti pomáhajú tiež dobrovoľní hasiči z obcí Šuňava, Štrba, Batizovce, Liptovská Teplička a Spišský Štiavnik. Podporu zo vzduchu tvoria dva vrtuľníky z Letky MV SR a MO SR, ktoré od rána zhodili na postihnuté miesto približne 87 000 l vody.