Home / AKTUALITY / Hasičov potrápilo nepriaznivé počasie najmä v Prešovskom, Bratislavskom, Žilinskom a Trnavskom kraji

Hasičov potrápilo nepriaznivé počasie najmä v Prešovskom, Bratislavskom, Žilinskom a Trnavskom kraji

Silný dážď napáchal najväčšie škody v dvoch obciach v Prešovskom kraji. V Pichniach a Zubnom došlo následkom prívalovej vlny k poškodeniu cestných komunikácií, mostov, plotov a dvorov rodinných domov, pričom na mnohých miestach museli vodu odčerpávať hasiči. V oboch obciach pracovali počas celého včerajšieho dňa v spolupráci s dobrovoľnými hasičmi s ťažkou technikou a v prípade ďalšieho vybreženia miestneho potoka boli pripravení použiť protipovodňové bariéry.
K vytápaniu niekoľkých lokalít došlo aj v Bratislavskom kraji, kde hasiči zasahovali 18 – krát. V hlavnom meste odčerpávali prebytočnú vodu zo železničného podjazdu vo Vrakuni a z električkového koľajiska na Miletičovej, v niekoľkých prípadoch odstraňovali popadané stromy.
V súvislosti s výdatným dažďom zasahovali aj v Žilinskom a Trnavskom kraji – najčastejšie pri odčerpávaní vody. Vo všetkých spomínaných krajoch zasahovalo 110 profesionálnych a dobrovoľných hasičov so 40 kusmi techniky.

Foto: HaZZ

Komentáre

comments

Pozrite aj

Dobrovoľní hasiči v Nitrianskom kraji si dnes prevzali nové vozidlá Iveco Daily

Vozidlá sú určené pre 12 obcí, medzi ktoré patria Tesáre, Lužianky, Tešedíkovo, Machulince, Číčov, Moča, …

X