Home / ZÁSAHY / Trenčiansky kraj / Havarovaný kamión uviazol po dopravnej nehode v priekope vedľa cesty

Havarovaný kamión uviazol po dopravnej nehode v priekope vedľa cesty

Dňa 22. februára, krátko po štvrtej hodine ráno bola ohlásená dopravná nehoda kamióna, ktorá sa stala na št. ceste č. I/9 v katastri obce Brezolupy, v okrese Bánovce nad Bebravou. Na zásah boli vyslaní traja príslušníci Hasičského a záchranného zboru z Bánoviec nad Bebravou s technikou AHZS MB Atego. Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo prieskumom zistené, že následkom dopravnej nehody zostal havarovaný kamión uviaznutý v priekope vedľa vozovky. Pri udalosti sa nikto nezranil, pričom z nádrže vytekali prevádzkové kvapaliny. Zasahujúci hasiči sa snažili utesniť poškodenú nádrž a do zberných nádob zachytávali vytekajúce prevádzkové kvapaliny. Po prečerpaní cca 500 litrov nafty príslušníci HaZZ prostredníctvom sorbčnej látky zachytili a z vozovky odstránili vytečené prevádzkové kvapaliny.

Pre nedovolené spaľovanie vznikol požiar, ktorý zasiahol plochu 12 tisíc m2

Žilinských hasičov včera potrápil požiar rúbaniska, ktorý vypukol popoludní v katastri obce Ochodnica v okrese …