Home / AKTUALITY / K vzácnemu výročiu dostal DHZO Liptovská Kokava protipovodňový vozík

K vzácnemu výročiu dostal DHZO Liptovská Kokava protipovodňový vozík

K vzácnemu výročiu dostal DHZO Liptovská Kokava protipovodňový vozík

Štátny tajomník Ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič odovzdal Dobrovoľnému hasičskému zbor obce v Liptovskej Kokave protipovodňový vozík. Stalo sa tak počas osláv 90. výročia založenia zboru, ktoré si pripomenuli v sobotu, 11. augusta 2018. Financie na kúpu protipovodňových vozíkov boli získané v rámci projektu Aktívne protipovodňové opatrenia, ktorý je financovaný z Kohézneho fondu prostredníctvom Operačného programu Životné prostredie. Ministerstvo vnútra SR na projekte taktiež finančne participuje.
Rezort vnútra dobrovoľným hasičom vo všetkých krajoch Slovenskej republiky postupne odovzdáva takmer 800 protipovodňových vozíkov. Ich súčasťou je kalové čerpadlo, generátor elektrickej energie, prenosné osvetlenie, povodňové bariéry, elektrické kalové čerpadlo, plávajúce čerpadlo a sada náradia.
Tento významný deň sa začal slávnostnou členskou schôdzou DHZO Liptovská Kokava. Jej súčasťou bolo odovzdávanie viacerých ocenení. Jedno z nich v mene rezortu vnútra odovzdal štátny tajomník ministerstva vnútra SR Rudolf Urbanovič predsedovi DHZO v Liptovskej Kokave Richardovi Šoporovi. „Protipovodňový vozík nám v technickom vybavení nepochybne pomôže, radosť nám urobila i schválená dotácia približne 30 000 € na rekonštrukciu hasičskej stanice. Aby boli práce komplexnejšie, obec zo svojho rozpočtu vyčlenila na tento účel 50 000 €,“ informoval Richard Šopor a poďakoval všetkým hosťom za účasť.
„Je priam nevyčísliteľné, koľko práce sa za 90 rokov fungovania zboru vykonalo a čo všetko sa vďaka dobrovoľným hasičom podarilo urobiť nielen v Liptovskej Kokave, ale i v širokom okolí. Dobrovoľní hasiči vždy dokázali zachovať základné hodnoty svojej ľudskej činnosti. vyslovil sa starosta Liptovskej Kokavy Július Porubän.
V rámci osláv 90. výročia založenia DHZO Liptovská Kokava sa uskutočnil 3. ročník Memoriálu Jaroslava Majera staršieho. V rámci podujatia si súťažné družstvá zmerali sily v disciplíne požiarny útok. Víťazom tretieho ročníka Memoriálu Jaroslava Majera staršieho sa stal tím z Partizánskej Ľupče, na druhom mieste skončili dobrovoľní hasiči z Oravskej Poruby. Tretie miesto obsadilo družstvo z Bešeňovej. V ženskej kategórii zvíťazil tím z Polomky, na druhom miesto sa umiestnilo súťažné družstvo z Drábska.

Foto: MV SR

The following two tabs change content below.

Komentáre

comments

Pozrite aj

5. ročník nočnej hasičskej súťaže MJM DVORNÍKY a zároveň 5.kolo ZSHL 2019

Komentáre comments

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE
X