Lezecký výcvik hasičov z Nitrianskeho kraja

Začiatkom septembra sa príslušníci z KR HaZZ v Nitre zúčastnili na odborno-metodickom zamestnaní vedúcich lezeckých skupín, ktoré sa konalo vo Výcvikovom centre HaZZ Lešť. Výcvik prebiehal vo výcvikových trenažéroch Jakub Climbing, JAKUB HIGH-RISE BUILDING GUN Družba a Bralce – Via Ferrata. Hasiči si počas dvojdňového školenia precvičili napríklad nácvik zlaňovania v rôznych situáciách s rôznymi zlaňovacími pomôckami, záchranu osoby spúšťaním a vyťahovaním v rôznych podmienkach a situáciách, nácvik činností vo výškových obytných budovách v mestskom prostredí, zvládnutie techniky lezenia v prírodnom prostredí, nácvik evakuácie a záchrany osôb z priestoru, nácvik prenosu osoby na nosidlách, či transport zranenej osoby s využitým lezeckej techniky. Výcviky podobného charakteru prebiehajú vo VC HaZZ Lešť počas celého výcvikového roka, vďaka čomu sú príslušníci na dané situácie perfektne pripravení.

Foto: HS Šaľa