Home / AKTUALITY / Medzinárodné sústredenie kynológov Hasičských zborov

Medzinárodné sústredenie kynológov Hasičských zborov

V dňoch 26. – 30. júna 2017 sa v Zuberci uskutočnilo Medzinárodné sústredenie kynológov Hasičských zborov. Na akcii kynológovia so psami nacvičovali vyhľadávanie v ruinách, práce vo výškach v prírodnom prostredí, zlepšovali poslušnosť a ovládateľnosť svojich psov a absolvovali niekoľko kondičných presunov. Taktiež sa precvičila vzájomná spolupráca a výmena skúseností z nasadení. V rámci sústredenia sa časť psovodov presunula do Sučian na taktické cvičenie USAR modulu. Sústredenia sa zúčastnili kynológovia zo Služobnej kynológie DHZ Trstená, Záchranného útvaru HZS ČR Hlučín, HZS ČR Libereckého a Pardubického kraje, Záchranného modulu služobnej kynológie PZSR, SGPR PSP Jastrebié – Zdroj, SDH Zbuch a pozorovatelia z Horskej záchrannej služby.

Fotografie zaslal: Maroš Vojtko

Tlačové správy

Vďaka podpore z EÚ dostalo Výcvikové centrum HaZZ nové Iveco Daily

V piatok, 5. apríla 2019 sa uskutočnilo slávnostné odovzdávanie hasičského vozidla Iveco Daily Výcvikovému centru …